Announcements:

11 Listopada Dzień Niepodległości

Wszyscy wiemy, że nasza wolność zależy od Boga i odważnej grupy mężczyzn i kobiet  w mundurach, którzy każdego dnia stoją na straży niepodległości Rzeczypospolitej.   Wolność, którą się cieszymy to również wysiłek nas wszystkich poświęcających się i ciężko pracujących, aby przyszłe pokolenia mogły korzystać z tego daru.

To jest podróż, którą kontynuujemy dzisiaj. Pozostajemy wolnym krajem, w którym muzułmanie, chrześcijanie i wyznawcy innych religii oraz osoby niezwiązane z żadną religią mogą cieszyć się z daru wolności.

Dzień 11 listopada to szczególna data w historii Polski. Ważnym jest zachowanie w pamięci tego, że wiele pokoleń było zdeterminowanych, aby walczyć o naszą wolność. Należeli do nich również muzułmanie.

Niepodległości nie jest czymś, co jest dane na zawsze. To dar, o który musimy walczyć i pielęgnować go każdego dnia. Wymaga od nas wzajemnego poszanowania praw drugiego człowieka.

Wszyscy ludzie zostali stworzeni jako równi i są obdarzeni przez swego Stwórcę niezbywalnymi prawami – jednym z nich jest wolność.

W Dniu Niepodległości, życzymy wszystkim, aby mogli żyć w poczuciu bezpieczeństwa  i wzajemnego szacunku. 

Share This:

Copyright 2020, All Rights Reserved

X